Jdi na obsah Jdi na menu
 


Správné líčení

5. 7. 2008

DOKONALÁ PLEŤ JE ZÁKLAD

Nejdůležitější je hladká čistá pleť. Aby ta vaše byla právě taková, vždy používejte kvalitní pěsticí přípravky. Pokud přece jenom objevíte červené skvrnky, kruhy pod očima a nerovnosti na pleti, překryjte je korekční tyčinkou. Korektor vklepávejte bříšky prstů na postižená místa. Poté použijte tekutý make-up, kterým pleť barevně sjednotíte. V korigovaných partiích make-up raději také jen jemně vklepávejte, abyste nesetřely korektor. Odstín make-upu se musí co nejvíce podobat barevnému tónu pleti.

Rusovlásky nepotřebují výrazné líčení. Hodí se pro ně jemné tělové a béžové odstíny. Záleží na barvě pleti, která je většinou velmi světlá a s pihami. Podle vizážisty Pavla Bauera jsou sexy i jen s těmito dary přírody.

TIP:
Pleť stačí sjednotit světlým pudrem nebo použijte tekutý podkladový make-up s pigmenty, jež odrážejí světlo. Opticky vyhladí vrásky a další nerovnosti pleti. Vždy musí ladit s barvou pleti. Nejvíce se hodí vanilkové, smetanové a zlatavé dva odstíny.

SEXY JE OBOČÍ

Tmavovlásky si mohou dovolit zdůraznit více partií na obličeji. Nic nepokazí, pokud si k výrazně nalíčeným očím dovolí červenou rtěnku. Jejich pleť bývá v barvě zelených oliv nebo jsou naopak "sněhurkovsky" bílé. Z barvy pleti pak vychází líčení.

TIP:
Tmavovláskám sluší "kouřový" make-up očí. Na horní víčko naneste třpytivý šedý stín a rozetřete ho směrem do stran až k obočí, těsně nad řasy potom nakreslete tmavě šedou linku. Namalujte ji také na spodní víčko, ale ve světle šedém odstínu a obě linky trochu rozmažte. Sexy působí i tmavá linka na vnitřní části spodního víčka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Původní verze článku

(Původní verze článku, 21. 9. 2009 23:37)

http://ona.idnes.cz/chcete-byt-sexy-pomuze-spravne-liceni-dx1-/ona_krasa.asp?c=A070730_103804_ona_krasa_ves

<a href="http://ona.idnes.cz/chcete-byt-sexy-pomuze-spravne-liceni-dx1-/ona_krasa.asp?c=A070730_103804_ona_krasa_ves">zde </a>